zásahy

30.9.2023 Velký Osek

Dne 30.9.2023 vyjel náš kynologický tým z družstva Lysá nad Labem na pátrámí po pohřešovaném dítěti. Krátce po příjezdu kynologického týmu na místo byl chlapec nalezen a pátrací akce ukončena

4.8.2023 Jiriny

Dne 4. 8. 2023 v dopoleních hodinách  se náš kynologický tým zůčastnil pátrání po pokřešovaném  v okolí obce Jiriny. Akce byla po několika hoinách ukončena bez nálezu

27.12.2022 Třebotov

Dne 27.12.2022 jsme byli vyzváni k pátrání po pohřešované stařence z domova pro seniory. Nalezena 

10.9.2022 České Budějovice

Dne 10.9.2022 byl nasazen Mantrailer, pes Watson Brixi s Pride a psovod Andrea Ryšková, z našeho družstva České Budějovice, k pátrání po pohřešovné osobě. Kynologický tým vypracoval 60 hodin starou stopu s nálezem.

deník napsal: Speciálně vycvičený welššpringeršpaněl Watson o víkendu našel ztraceného seniora

11.10.2021 Čerchov

pátrání po 8mi leté Julince.  Na žádost PČR nasazeny v nočních hodinách  tři kynologické týmy. Dívka nalezena v pořádku druhý den mimo oblast pátrání.

25.4.2021 Ústí nad Labem

Pátrání severně Ústí nad Labem po ženě ročník 1988. Na žádost PČR nasazeny tři kynologické týmy.

14.11.2020 Příbram, pátrání po 80ti letém muži 

Ve 12:50 hod, jsme byli požádání o spolupráci při pátrání po 80ti letém muži. Na místo vyrazil kynologický tým z družstva SAR Lysá nad Labem. Pátrání bylo ukončeno po nálezu pohřešovaného ve 23.25 hodin.

8.11.2020 Praha.  Pátrání po pohřešované na žádost PČR Služby kriminální policie a vyšetřování.

Dne 8.11.2020 jsme se zúčastnili pátrací akce na žádost a v úzké součinnosti s  PČR, SKPV Praha. V průběhu dne byl nasazen mantrailingový tým  z družstva SAR Lysá nad Labem. Další žádost směřovala k propátrání Prokopského údolí. K tomu jsme s využitím FIREPORTALu Hasičského sboru Příbram požádali o spolupráci záchranné kynologické týmy napříč organizacemi. V nočních hodinách byla pátrací akce ukončena s negativním výsledkem. Poděkování za spolupráci patří týmům ČHJ, MP Praha, SZBK ČR a SHČMS. Za náš odbor se zúčastnili týmy z družstev SAR Plzeň, SAR Terezín a SAR Lysá nad Labem.

novinky cz článek o pátrání

30.10.2020 Pátrání po neslyšící autistické dívce, Kamenice

Dne 30.10.2020 v 16:19 jsme byli požádáni o spolupráci při pátrání po neslyšící autistické dívce v okolí obce Kamenice. Krátce po výjezdu kynologického týmu z Plzně byla pátrací akce zrušena. Dívka byla nalezena pomocí vrtulníku.

6.8.2020 Pátrání po pohřešovaném muži v Brdech.

Dne 6.8. jsme byli požádáni o spolupráci při pátrání  po pohřeovaném v Brdech. Kynologický tým z družstva Lysá nad Labem dostal  k prohlédnutí 120 ha – jen po cestách. Na foto fena Dina po 2,ř hodinách pátrání.  Muž byl nalezen živý mimo prostory prohledávanými psovody.

 

27.4.2020 pátrání po pohřešovaném muži. Teplice , Doubravská hora

Dne 27.4.2020 v 11:00 hod přijaly dva naši psovodi výzvu k pátrání po pohřešovaném muži v Teplicích, Doubravské hoře.  Pátrání bylo ukončeno v 17:00 s negativním výsledkem. Zúčastnili se kynologické týmy z  z družstva SAR Lysá nad Labem a skupiny SAR Chomutov.

24.4.2020  pátrání po pohřešovaném 8mi letém chlapci Praha, Divoká Šárka

Dne 24.4.2020 jsme byli požádáni ze strany PČR o spolupráci při pátrání po pohřešovaném chlapci v Divoké Šárce.  Po vyhodnocení situace byl jako první na místo vyslán náš mantrailingový tým  z družstva SAR Lysá nad Labem. V průběhu dopravy našeho týmu služebním vozidlem PČR, byl chlapec nalezen pěší hlídkou PČR.

5.4.2020  pátrání po pohřešovaném dítěti Jílové u Prahy

Dne 5.4.2020 došla výzva k  k pátrání po pohřešovaném dítěti v okolí Jílového u Prahy.   K pátrací akci vyjel kynologický tým z družstva SAR Lysá nad Labem. Před příjezdem na místo pátrání došlo k nálezu pohřešovaného dítětě a pátrací akce ukončena.

25.10.2019 nasazení mantrailingového týmu

25. 10. 2019 byla naše členka, z družstva SAR Lysá nad Labem,  požádána rodinou o pomoc při hledání pohřešované osoby v Praze. Společně s fenkou luianského psa Majou se vydaly po její – 5 hodin staré – stopě v zástavbě. Stopu ukončily na autobusové zastávce. Vzhledem k nálezu těla pohřešované osoby o 6 dnů později lze usuzovat, že stopu vypracovaly dobře. Je nám velice líto, že jsme nemohli pomoci více. Upřímnou soustrast rodině.

18.7. 2019 Pátrání po 27 letém muži,  Kostelec nad černými lesy

Dne 18.7. byl vyzván náš kynologický tím k výjezdu na pátrací akci po 27mi letém muži. Po příjezdu kynologického týmu na místo došlo na základě svědectví k přehodnocení dalšího postupu pátrání a pátrací akce v terénu byla zrušena.

14.6.2019  pátrání po pohřešovaném chlapci Litvínov

Dne 14.6.2019 byly naše týmy vyzvány k pátrání po pohřešovaném chlapci v terénu u Litvínova. Po příjezdu prvního z našich kynologických týmů na místo zásahu a těsně před výjezdem dalšího kynologického týmu bylo nasazení ukončeno z důvodu nálezu pohřešovaného chlapce

  

Zásahy našich členů ještě v organizační struktuře SDH Zbůch.

4.1.2019  pátrání po pohřešovaném muži v okolí obce Schořov okr. Kutná Hora

Za naše družstvo byla nasazena Kateřina Jančaříková s fenou Orfi a Antonín Jančařík  roli technického zabezpečení. Pátrání kynologických týmů po pohřešovaném  šestaosmdesátiletém muži do obce Schořov okr. Kutná Hora.  bylo ukončeno následující den v 9:20 h bez nálezu pohřešované osoby. 

30.7.2018  Pátrání po pohřešované ženě v okolí Teplic.

Dne 30.7. 2018 proběhla  pátrací akce po pohřešované ženě. Této pátrací akce se zúčastnili i kynologické týmy našeho družstva. A to psovodi Kateřina Jančaříková a Vlastimil Černý, v roli technického zabezpečení pak Antonín Jančařík. Pátrání bylo ukončeno ve 4 hodiny ráno následujícího dne, bez nálezu pohřešované osoby.

20.7.2018  Výzva k pátrání po duševně nemocném muži Ústín. Labem

V době přípravy k zahájení pátrání v terénu byl muž nalezen operativní činností PČR mimo prostor plánované pátrací akce v pořádku. Na místě k nasazení připraveni za náš sbor Vlastimil Černý a Petra Černá

6.6.2018  Pátrání po pětašedesátiletém muži na Chomutovsku v okolí obcí Málkov a Zelená.

V noci z 6. na 7. 6. 2018 proběhla rozsáhlá prátrací akce po muži. Této pátrací akce se zúčastnili i 3 kynologické týmy našeho družstva. Jako psovodi konkrétně Kateřina Jančaříková, Petra Černá a Vlastimil Černý.  V roli technického zabezpečení také Antoním Jančařík. Průběh akce popsal její svolavatel: „O pohřešování mě informoval vnuk krátce před 19 tou hodinou. Ve 20 hodin byli na základně stanice Hasiči Málkov připraveni 4 psovodi na zahájení pátrací akce. Během večera dorazilo celkem 20 dobrovolníků se psi a doprovody a začala velká pátrací akce. Tato akce nemá v našem okolí obdoby. 
Všichni, napříč různými záchranářskými organizacemi po celé ČR vyslyšeli prosbu o dobrovolné pátrání po pohřešované osobě, bez nároku na honorář, na své náklady a pátrali podle svých schopností téměř celou noc. Pátrání bylo ukončeno dnes v 6 hodin ráno odjezdem posledního psovoda. Byla vás opravdu spousta. Svým nadšením pro svůj koníček jste dokázali prohledat snad všechna místa, kde se pohřešovaná osoba mohla nacházet. 
Nezlobte se, že vás nebudu všechny jmenovat, ale všichni víte, kdo se zúčastnil. Děkuji také Hasiči Málkov za podporu v podobě zázemí a svolání pátrací akce v rámci několika JSDH. Bohužel osoba stále nebyla nalezena a s politováním musím říct, že naše akce byla tou největší, která se v tomto případu udála.“ Pátrání PČR bylo ukončeno o dva dni později se smutným výsledkem.

 

22. – 23. 7. 2017  Pátrání po pohřešovaném muži   Těchařovice,Vrančice  okr. Příbram

Dne 22.7.2017 jsme byli vyzvání k nasazení dvou kynologických týmů k pátrání po pohřešovaném v obci Vrančice.  Velení zásahu měl příslušník PČR a řízení kynologických týmů pak kynolog z Hasičského sboru Příbram. Tyto kynologické týmy společně s kynology dalších složek IZS propátrali přidělené sektory v lesním terénu a ve 3.00 bylo pátrání přerušeno do 10:00 23.7. V 10:30 dne 23.7. bylo pátrání ukončeno nálezem živého muže.

 http://tydenikpolicie.cz/po-pohresovanem-seniorovi-patral-policejni-dron-i-vrtulnik-nalezen-byl-v-nedeli-dopoledne/

http://www.pribram.cz/clanek/aktualne-pri-patrani-po-ztracenem-muzi-nasadila-policie-vrtulnik-s-termovizi/7877/

http://www.pribram.cz/clanek/pribeh-se-stastnym-koncem-hledany-senior-se-nasel/7882/

 

21.7.2017 Pátrání po mentálně postiženém muži, Smirady 

Dne 21.7.2017 se naše členka se svojí fenou, na žádost OPIS GŘ HZS ČR, zúčastnila pátrací akce po muži ze sociálního ústavu ve Smiradech. Po propátrání cca 80ti ha velitel zásah ukončil ve večerních hodinách bez nálezu pohřešované osoby.

 

18.5.2017  Pátrání po osobách ve zříceném objektu,  Domažlice    

V Domažlicích došlo k  zřícení části budovy, o rozloze cca 8 x 10 m, nad autobusovým nádražím. Ve večerních byl operačním střediskem GŘ HZS ČR vyzván, náš kynologický tým, k prohledání zříceného objektu za účelem vyloučení případného výskytu zavalených osob.   Náš kynolog po prohledání sutiny psem, konstatoval že v sutině se dle reakce psa nikdo nenahází. Následně se na místo dostavily kynologické týmy MP Praha a SZBK ČR a ty po provedení prohledání sutiny potvrdili, že se pod sutinou nenachází žádná osoba.

 

10. – 11.4.2017 Pátrání po pohřešovaném muži  

   V noci z 10. na 11.4. proběhlo pátrání po pohřešovaném u obce Neuměřice okr. Kladno. Velení zásahu měla Policie ČR a velení sektoru psovodů převzal kynolog s SDH Liteň, který provedl organizaci pátrání kynology.  Za náš sbor se pátrání zúčastnil jeden kynologický tým a jeden člen technického zabezpečení. Prostor byl propátrán s negativním výsledkem. Po ukončení pátrání kynologickými týmy byl pohřešovaný nalezen živý na jiném místě než probíhala pátrací akce.

 

16.1.2017   Pátrání po pohřešované mladé ženě    

  Hasičský sbor Příbram na žádost rodiny zkoordinoval pátrací akci po pohřešované osobě v náročném terénu v okolí Solenice u Příbrami.    Pohřešovanou se po necelé hodině podařilo nalézt, bohužel již bez známek života. Na místo byla přivolána Policie ČR a ta si následně povolala další složky IZS potřebné pro dokončení zásahu. 

 

17.11.2016  Pátrání po pohřešovaném muži 

 Na žádost příbuzných pohřešovaného a s vědomím Policie ČR jsme zorganizovali pátrací akci ve vytipované lokalitě u obce Toužim. Pátrání bylo zahájeno v devět ráno a účastnilo se ho 15 týmů ve složení pes, psovod a jejich doprovod. Velitel zásahu byl z našeho sboru a zástupce plánující sektory z SDH Horní Bříza. Zúčastnění byli z 9ti složek IZS  Po 3,5 hodinách byla pátrací akce ukončena nálezem mrtvého těla pohřešovaného v lesním porostu a předáním Policii ČR.