zásahy

6.7.2018  Pátrání po pětašedesátiletém muži na Chomutovsku v okolí obce Málkov.

V noci z 6. na 7. 6. 2018 proběhla rozzsáklá prátrací akce po muži. Této pátrcí akce se zúčastnil i kynologický tým našeho družstva. Průběh akce popsal její svolavatel: „O pohřešování mě informoval vnuk krátce před 19 tou hodinou. Ve 20 hodin byli na základně stanice Hasiči Málkov připraveni 4 psovodi na zahájení pátrací akce. Během večera dorazilo celkem 20 dobrovolníků se psi a doprovody a začala velká pátrací akce. Tato akce nemá v našem okolí obdoby. 
Všichni, napříč různými záchranářskými organizacemi po celé ČR vyslyšeli prosbu o dobrovolné pátrání po pohřešované osobě, bez nároku na honorář, na své náklady a pátrali podle svých schopností téměř celou noc. Pátrání bylo ukončeno dnes v 6 hodin ráno odjezdem posledního psovoda. Byla vás opravdu spousta. Svým nadšením pro svůj koníček jste dokázali prohledat snad všechna místa, kde se pohřešovaná osoba mohla nacházet. 
Nezlobte se, že vás nebudu všechny jmenovat, ale všichni víte, kdo se zúčastnil. Děkuji také Hasiči Málkov za podporu v podobě zázemí a svolání pátrací akce v rámci několika JSDH. Bohužel osoba stále nebyla nalezena a s politováním musím říct, že naše akce byla tou největší, která se v tomto případu udála.“ Pátrání PČR bylo ukončeno o dva dni později se smutným výsledkem.

 

22. – 23. 7. 2017  Pátrání po pohřešovaném muži   Těchařovice,Vrančice  okr. Příbram

Dne 22.7.2017 jsme byli vyzvání k nasazení dvou kynologických týmů s SDH Zbůch k pátrání po pohřešovaném v obci Vrančice.  Velení zásahu měl příslušník PČR a řízení kynologických týmů pak kynolog z Hasičského sboru Příbram. Tyto kynologické týmy společně s kynology dalších složek IZS propátrali přidělené sektory v lesním terénu a ve 3.00 bylo pátrání přerušeno do 10:00 23.7. V 10:30 dne 23.7. bylo pátrání ukončeno nálezem živého muže.

 Zúčastněné kynologické týmy z : SDH Liteň, SDH Zbůch, SDH Rynholec, SDH Hejnice, SDH Horní Bříza, ZBK Praha, ZBK STK a ZBK PAK.

http://tydenikpolicie.cz/po-pohresovanem-seniorovi-patral-policejni-dron-i-vrtulnik-nalezen-byl-v-nedeli-dopoledne/

http://www.pribram.cz/clanek/aktualne-pri-patrani-po-ztracenem-muzi-nasadila-policie-vrtulnik-s-termovizi/7877/

http://www.pribram.cz/clanek/pribeh-se-stastnym-koncem-hledany-senior-se-nasel/7882/

 

21.7.2017 Pátrání po mentálně postiženém muži, Smirady 

Dne 21.7.2017 se naše členka se svojí fenou, na žádost OPIS GŘ HZS ČR, zúčastnila pátrací akce po muži ze sociálního ústavu ve Smiradech. Po propátrání cca 80ti ha velitel zásah ukončil ve večerních hodinách bez nálezu pohřešované osoby.

 

18.5.2017  Pátrání po osobách ve zříceném objektu,  Domažlice    

V Domažlicích došlo k  zřícení části budovy, o rozloze cca 8 x 10 m, nad autobusovým nádražím. Ve večerních byl operačním střediskem GŘ HZS ČR vyzván, náš kynologický tým, k prohledání zříceného objektu za účelem vyloučení případného výskytu zavalených osob.   Kynolog našeho sboru po prohledání sutiny psem, konstatoval že v sutině se dle reakce psa nikdo nenahází. Následně se na místo dostavily kynologické týmy MP Praha a SZBK ČR a ty po provedení prohledání sutiny potvrdili, že se pod sutinou nenachází žádná osoba.

 

10. – 11.4.2017 Pátrání po pohřešovaném muži  

   V noci z 10. na 11.4. proběhlo pátrání po pohřešovaném u obce Neuměřice okr. Kladno. Velení zásahu měla Policie ČR a velení sektoru psovodů převzal kynolog s SDH Liteň, který provedl organizaci pátrání kynology.  Za náš sbor se pátrání zúčastnil jeden kynologický tým a jeden člen technického zabezpečení. Prostor byl propátrán s negativním výsledkem. Po ukončení pátrání kynologickými týmy byl pohřešovaný nalezen živý na jiném místě než probíhala pátrací akce.

 

16.1.2017   Pátrání po pohřešované mladé ženě    

  Hasičský sbor Příbram na žádost rodiny zkoordinoval pátrací akci po pohřešované osobě v náročném terénu v okolí Solenice u Příbrami.  Akce se zúčastnily týmy z SDH Liteň, SDH Rynholec,  ZBK Praha, ZBK Ústeckého kraje, ZBK Jihočeského kraje, SDH Čenkov, SDH Zvole, SDH Horní Hbity, SDH Solenice a SDH Březové Hory a SDH Zbůch.  Pohřešovanou se po necelé hodině podařilo nalézt, bohužel již bez známek života. Na místo byla přivolána Policie ČR a ta si následně povolala další složky IZS potřebné pro dokončení zásahu. 

 

17.11.2016  Pátrání po pohřešovaném muži 

 Na žádost příbuzných pohřešovaného a s vědomím Policie ČR jsme zorganizovali pátrací akci ve vytipované lokalitě u obce Toužim. Pátrání bylo zahájeno v devět ráno a účastnilo se ho 15 týmů ve složení pes, psovod a jejich doprovod. Velitel zásahu byl z SDH Zbůch a zástupce plánující sektory z SDH Horní Bříza. Zúčastnění byli z SDH Zbůch, SDH Horní bříza, SDH Rynholec, SDH Zvole, SDH Vejprnice, HS Příbram, ZBK Praha, ZBK Plzeňského kraje a ZBK Ústí nad Labem.  Po 3,5 hodinách byla pátrací akce ukončena nálezem mrtvého těla pohřešovaného v lesním porostu a předáním Policii ČR.